Tatlı Mirc Sohbet


Tatli.net giriş için sizde hemen takma bir nick ( isim ) alıp aramıza katılın. Günümüzde hala geçmiş dönemin gizemini koruyan ve yaşatan sohbet siteleri az sayıdadır. Tatli.net mIRC sohbet`in başladığı yıllara dayanan köklü bir sitedir. Mirc indir hızlı bağlantı kur.

Tatlı Mobil Sohbet


Mobil sohbet için en ideali. Bedava sohbet uygulaması Android ve IOS sistemleri için sorunsuz çalışmaktadır. Sohbet odaları ile aktif sohbet imkanı bularak, e sohbet ortamında farkı hissedin. Mobil Uygulamayı güvenle indirebilirsiniz.

Görüntülü Sohbet Siteleri Yabancıyabanci-sohbet-siteleri-canli

Görüntülü sohbet için gerekli siteler nelerdir ? Sohbet ederken sesli veya görüntülü olması önemlimidir ?

Görüntülü sohbet siteleri, 2000 li yıllardan günümüze kadar gelen arkadaşlık ve canlı chat sayfası olarak bilinir. Türk kullanıcıların yanı sıra yabancı kullanıcılarda görüntülü sohbet sitelerine büyük miktarda önem verirler.

Yabancı sohbet severlerle görüntülü konuşurken nelere dikkat edilmeli? Yada anlaşabilmek için nasıl konuşmamız gerekir detaylarını inceleyelim.

Günlük hayatımızda yabancı turistlerle de karşılaşma ihtimalimiz yüksektir. Türkiyenin bazı bölgeleri tamamen turizme hitap eden yerlere sahiptir.

Yabancılarla Sohbetin Sağladığı Fayda

          Bu makalede yabancılarla sohbet etmenin faydaları insana kattıkları ve diyaloglara etkisinin eler olduğu hakkında bilgiler aktaracağız. Yabancılar ile sohbet ederek dil öğrenilir mi? diye merak edenler sorularına cevap bulabilirler. Sohbet kişilerin fikir ve görüşlerinin karşılıklı olarak birbirlerine aktarmasıdır. Günümüz de sohbet sanal ortamlar üzerinden gerçekleşmektedir. Bu durum sosyalleşmeyi engellese de daha fazla kişiyle hatta yabancılar ile bile sohbet fırsatı sunmaktadır.

            Yazarak sohbet etmek yabancı dilde yazmayı geliştirirken, yüz yüze veya sesli sohbet etmek yabancı dilde konuşmayı geliştirmektedir. Ülkemizde ki birçok insan yabancı dilde konuşacak birini bulamadığı için yabancı dilini geliştirememektedir. Bunun için de sosyal medyada veya konuşarak dil öğreten eğitim videoları ve uygulamalarla bu durumu aşmak istemektedir.

Turistlerle Nasıl Konuşulur?

            Turistlerle konuşmak için önce turistlerin yoğun yaşadığı yerlere gitmeniz gerekmektedir. İstanbul, Antalya gibi şehirler bunlara örnek olabilir. Turistik yerleri gezerken “size yardım edebilir miyim?” diyerek başlayabilirsiniz. Oranın tarihini turistlere yabancı dilde anlatarak hem dilinizi geliştirebilir hem yeni arkadaşlıklar öğrenebilirsiniz. Hem bu şeklide ücret bile kazanabilirsiniz. Bu şekilde hem para kazanıp hem dil öğrenen birçok genç ve çocuk rehber vardır.

Turizm Rehberi Kimdir?

            Ülkemiz de ki yerli ve yabancı turistlere o yöre hakkında bilgi veren kişilerdir. Bu kişilerden bazıları bu işin eğitimini almışken bazıları da harçlığını çıkarmak ve dil öğrenmek için gönüllü olarak yapmaktadır. Birçok üniversitemiz de turizm rehberliği bölümü mevcuttur. 2 yıllık olan bu bölümde kişilere yörelerin doğal mirasları İngilizce olarak öğretilir. Bu bölümün hangi üniversitelerde olduğunu ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

            Yabancılarla konuşurken maksimum fayda elde etmek istiyorsanız çok fazla günlük konuşma dilinde kullanılan kelimeleri ezberlemeniz gerekmektedir. Yaklaşık 300 kelime bilen bir birey yabancılarla zorluk çekmeden konuşabilir. Gramer bilgisinin konuşma dilinde bir katkısı yoktur. Gramer sınavlara yöneliktir. Yabancılarla sohbet etmekte günlük dili geliştirir. Dil öğrenimine büyük katkı sağlar. Fırsatı olanlar yurt dışına çıkmalı ve orada bir sene kalarak dilini yerel dil seviyesine çıkarabilir. Yabancılarla sohbet etmek dil dışında sosyalleşmeyi yeni kültürler öğrenmeyi de sağlar.

Yabancılarla internet aleminde görüntülü sohbet etmek ,yazılı chat sitelerine göre daha avantajlı olduğunu yazımızın sonunda belirtmek isterim.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir