Sohbete Bağlan


kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın.
gay sohbet

18 kameralı sohbet siteleri üyeliksiz - Tatli.net


18-kamerali-sohbet-siteleri

18 kameralı sohbet siteleri hakkında değerlendirme yaparak üyeliksiz olarak sitemizi tanımak yada sohbet hakkındaki fikirleri sorgulamak.

Tatli.net insanların istediği her şekilde sohbet imkanı sunan global bir yayın hizmetidir. Kameralı sohbet sistemi ile farklı konsep de insanları bir arada tutar. görüntülü sohbet siteleri yabancı insanların da sıklıkla ziyaret ettiği bir platformdur.

En iyi görüntülü sohbet siteleri arasında istisnasız adı geçen tatli net, markasının namını eski ve güvenilir bir site olarak kazandığını bilmeniz gerekir. Yabancı görüntülü chat siteleri listesinde de yer verilen en önemli Türk sohbet sitelerinden birtanesidir.

Sesli sohbet edilen yerlerde insanların dikkat etmesi gereken büyük ölçüde bir kural vardır. Bu kural insanların diksiyonu ile ilgilidir.

Sohbetin Diksiyona Etkisi Nedir


             Diksiyon, bir konuşma sanatıdır. İfadeyi açacak olursak anlam bütünlüğü, vurgu ve tonlamanın, jest ve mimiklerin, coşkunun hakkını veren bir söyleme biçimidir. Toplumlar arasında iletişimin etkili sağlanması, insanların bir arada mutlu ve huzurlu olmalarını ise sohbet etme eylemi sağlar. Bu doğrultuda aslında sohbet etmek ve diksiyonu birbirinden ayırmak mümkün değildir.

  İnsanların Günlük İletişimi

             Gün içerisinde insanlar aralarında birçok kez iletişim kurmak zorunda kalırlar ve bunu genellikle sözlü iletişim dediğimiz sohbet yoluyla yaparlar. Bu sohbet ne kadar verimli olursa o kadar az vakit kaybı, o kadar verimli iş ortaya çıkar ve aslında konuşma esnasında diksiyon kurallarına bağlı kalınmadıkça istenilen olgu karşı tarafa verilemez, günlük hayatta sohbetin içinde diksiyon temel faktördür. 

  Konuşma Sanatı Nasıl İyileştirilir?

             Diksiyon bir konuşma sanatı ise bunu sözlü iletişim kurmadan kazanılabilmesi ve yahut geliştirilebilmesi söz konusu değildir. Diksiyon derslerinde gelişme sağlamak için genellikle tiyatro metinleri okutulur ve aslında insanlar bunu günlük hayatta yaparlar. Sohbet etmek de karşılık diyalog olduğuna göre ve bir tiyatro metninden daha fazla hayatın içinde olduğu için diksiyonun ilerlemesinde sohbet en etkili yöntemdir. Vurguları, coşkuları hissederek karşı tarafa tam ifade etmek sohbet ile mümkündür. 

             Sesli şekilde bir metin okuyarak da diksiyon ilerler, bir şekilde sesin ahengi, coşkusu ayarlanır, tonlaması yapılır, jestler mimikler yüzde yerini alır okunur. Etkili olur mu? Olur. Bu konuşma sanatını karşı tarafa kendini en kolay yoldan en ikna edici şekilde anlatmak için öğrenir insan ve bunun karşı tarafa etki edip etmediğini ancak gerçek hayata dönüldüğünde anlar. Sohbet ederken etki karşıdaki insanın yüzünden, beden dilinden, kimseye karşı konuşmasından anlaşılır.  Evde yığınla metin okuyup seminer veren bir kimsenin etkilemesi ile günlük hayatta sohbet ile iç içe diksiyonunu kullanan ve seminer veren bir kimsenin etkilemesi aynı olmaz. 

             Bilinçli iletişim kurma derdinde olan kimseler sohbetin içinden diksiyonu ayıramama noktasına gelene kadar diksiyona etki edecek en etkili araç olarak sohbeti kullanırlar çünkü diksiyon gerçek hayatta varlığını sürdürür. Sohbet, diksiyonun gelişmesinde en etkili araç olarak kullanıldıktan sonra ikisini birbirinden ayırmak mümkün değildir.Toplam 2 Yorumlar
Ryan

Mükemmel okuma, bunu yeni çıkmış bir meslektaşıma aktardım. Bunun üzerine biraz araştırma yapıyorum. Bana öğle yemeği aldı çünkü ben onun için gülümsediğini buldum Böylece şunu tekrar ifade edeyim: Öğle yemeği için teşekkürler! sohbet

Fulya

26 YAŞINDAYIM ÜCRETLİ WHATSAPP SHOW YAPIYORUM. GERÇEK SHOWDA BAĞIMLILIK YAPIYORUM WHATSAPPTAN YAZIN ÇOK MEMNUN KALACAKSINIZ.REEL YOK TEYİT VARGERÇEK VE HARİKA SHOWUMUN TADI.

Yorumlara kapalı.

Bir cevap bırakın.