Sohbete Bağlan


kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın.
gay sohbet

Telefonda Sohbet Bayanlarla Canlı - Tatli.net


Telefonda sohbet ederken nasıl konuşmamız gerekir ?

Telefon sohbetleri yani mobilden sohbet etmek hakkında bilgiler. Telefon cihazları en akıllı hale geldikten sonra insanların vazgeçilmezi oldu adeta, telefon olmadan diğer odaya bile gidemez duruma geldi insanlar.

Telefonda sohbet nasıl edilir başlıklar halinde inceleyelim;

Telefonda-sohbet

Telefonla Sohbet Ederken Nasıl Konuşulur

          Bir kişiyle sohbet ediyorsanız öncelikle kiminle sohbet ettiğiniz çok önemlidir. Karsınızdaki kişi bir kadın veya bir erkek olabilir. Eğer bir kadınla sohbet ediyorsanız daha nazik olmalısınız. Ağzınızdan çıkan her kelime onu üzebilir. Eğer bir erkekle konuşuyorsanız da kelimelerinize dikkat etmelisiniz. Çünkü ağzınızdan çıkacak her kelime sizi onun gözünüzde düşürebilir ya da sizin hakkınızda farklı düşünmesine sebep olabilir. 

  • Bir Kadınla Sohbet Ederken Asla Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

            Öncelikle asla ama asla küfür kullanmayın. Küfür kullanmak çok saygısızca bir harekettir. Karsınızdaki bayan sizin saygısız olduğunuzu düşünerek sizden soğuyacaktır. Özellikle Telefonla sohbet ederken laubali bir tarzla konuşmayın. Ne kadar karsınızdaki kişiyi tanıyor olsanız da yanlış anlayacaktır. Karsınızdaki kadını dinleyin. Kadınlar genelde yaslanacak bir omuz ararlar. Siz onun yanında olmasanız bile sesiniz ona güven verir. Buda azda olsa onunla olan sohbetinizi güçlendirecektir. 

  • Bir Erkekle Sohbet Ederken Asla Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

            Erkekler, kadınlar kadar olmasa da her cümlenin altında bir şeyler ararlar. Acaba bir şey mi ima etmeye çalıştı diye düşüne bilirler. Buda yanlış şeyler düşünmesine yol açabilir. Erkelerin beyni genelde kadınlardan farklıdır. Fesat düşüne bilirler. Buda karsınızdaki kişinin karakterinin ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir. Eğer karsınızdaki kişi işveren ise konuşmalarınız mesafeli olmalıdır. İsminin sonuna “Bey” eklemek gibi şeyler karsı tarafla mesafeli olduğunuz anlamına gelmektedir. 

  • Bir Erkekle Kadının Yan Yana Olması Toplumda Nasıl Karşılanır?

            Toplum genelde ön yargılı yaklaşır. Son zamanlarda ortamlar giderek rahat olmaya başladı. Yollarda kimse el ele bile yürüyemezdi. Şimdi her kez sarılarak yürüyor. Tabi ki bunu yanlış anlamayın. Ben sarılarak yürüyemezsiniz demiyorum ama toplumumuz bu yanlış anlıyor. O yüzden toplum biraz ön yargılı olacaktır. Ama toplum nasıl karşılar diye sakın düşünmeyin. Siz sadece karsınızdaki kişinin nasıl bir karaktere sahip olduğuna önem gösterin.

            Bu farklı şehirlerde belki normal karşılanabiliyor. Bunun nedeni oranın halkı bu gibi şeylere alışık olması. Karadeniz ve doğu bölgeleri bu konuda alışık olmadıkları için ön yargıyla yaklaşıyor olabilir. Peki, ön yargılı olmaları bir şeyi değiştirir mi? Tabi ki hayır. Bu kişilerin kendi almış oldukları karardır. Bir kadın ve bir erkek rahatlıkla özgür bir şekilde telefon aracılığıyla sohbet edebilirler. 

Telefon Sohbeti Sakıncalı Mıdır?


Telefon Sohbetinin Zararları

            Telefon sohbetlerinin sakıncalı olup olmaması tamamen bireye bağlıdır. Eğer birey nelerden uzak durması gerektiğini bilir ve uzak durursa bunun herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır.

            Fakat günümüzde neredeyse her yaş gurubunun elinde telefon var ve birileri ile sürekli sohbet halindeler. İllaki aramızda nelerden uzak durulması gerektiğini bilmeyen kişiler vardır. Bu kişiler için durum farklıdır. Telefon sohbetinin zararlı olup olmaması karşısındaki insanın karakterine bağlıdır. Eğer kötü niyetli bir insan ise karşısındakine maddi-manevi birçok zarar verebilir. Örneğin; saf birine rast geldi ise banka bilgisinden kimlik bilgilerine kadar her şeyini alabilir. Eğer iyi niyetli bir insan ise karşısındakine kendini korumayı, diğer insanlara karşı daha temkinli yaklaşması gerektiğini öğretebilir.

Telefon Sohbetinin Fiziksel Etkileri

            Uzun süreler boyunca birileriyle sohbet ettiğimizde bedenimiz telefondan yayılan radyasyona maruz kalır. Bu durumda: DNA parçalayacak kadar çok enerjiye sahip olan radyasyon bedenimize zarar verir ve dokularda tahribata yol açar ve ilerleyen durumlarda kansere yol açabilir. Bu yüzden telefonda sohbet etmemiz gerektiğinde bile çok uzatmamalıyız.

Samimiyet Eksikliği

            Telefon kullanımının artması ile insanlar daha az yüz yüze görüşmeye başladı her işlerini telefondan halletmeye başladılar. Bu durum insanların arasının açılmasına ve ‘samimiyet’ eksikliğine yol açtı. İnsanı insan yapan özelliklerden ikisi de sevgi ve samimiyettir. Sohbetlerin sanal ortama taşınması ise bu özelliğimizin değerini yüksek oranda düşürdü. Bir cevap bırakın.