Tatlı Mirc Sohbet


Tatli.net giriş için sizde hemen takma bir nick ( isim ) alıp aramıza katılın. Günümüzde hala geçmiş dönemin gizemini koruyan ve yaşatan sohbet siteleri az sayıdadır. Tatli.net mIRC sohbet`in başladığı yıllara dayanan köklü bir sitedir. Mirc indir hızlı bağlantı kur.

Tatlı Mobil Sohbet


Mobil sohbet için en ideali. Bedava sohbet uygulaması Android ve IOS sistemleri için sorunsuz çalışmaktadır. Sohbet odaları ile aktif sohbet imkanı bularak, e sohbet ortamında farkı hissedin. Mobil Uygulamayı güvenle indirebilirsiniz.

ShagleShagle bir video chat alternatif sistemdir. 2010 yılında açılıp hızla büyümeye devam eden chat rulet tarzını sevenlere hitap ediyor.

Shagle, tasarım ve görüntü bakımında kullanıcıyı kazanmış ve binlerce kişiyi kitlesine dahil etmiştir. Sitenin ana dili İngilizcedir.

Ve Ülkemizde sohbet olarak bilinen kelimenin , shagle sisteminde ki karşılığını inceleyelim.

shagle

Shagle Sohbet Kelimesinin İngilizce Karşılığı


İletişim Aracı Olarak Sohbet

            Sosyal bir hayatın olmazsa olmazlarından en önde geleni iletişimdir. İnsanlar, iletişim gelenekleri sayesinde diğer canlılardan ayrılmışlar ve sosyal bir yaşam alanı oluşturmuşlardır. İletişim sözlü ve de sözsüz iletişim olarak ikiye ayrılmaktadır. İletişimde sözlü olarak yapılan karşılıklı konuşmaya dilimizde sohbet denilmektedir.

            Sohbet kelimesi dilimizde konuşmak, muhabbet etmek, dertleşmek ve hasbıhal etmek gibi anlamlarda da kullanılmaktadır. Bu kelimenin yabancı dillerdeki karşılıkları da çok fazla sayıda bulunmaktadır. Türkiye’de en çok bilinen dil olması açısından, sohbetin İngilizce karşılıkları en çok merak edilen kelimelerin başında gelmektedir.

Sohbetin İngilizce Anlamı Nedir?

            Sohbet kelimesinin İngilizce olarak da birçok anlamı bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanları ise conversation ve chat ile talk kelimeleridir. Özellikle chat kelimesi, internetin de yaygınlaşması sonrasında, sosyal ağlar ve tanışma siteleri nedeni ile oldukça aşina olunan bir kelime haline gelmiştir. Chat yapmak olarak dilimize de yerleşmiş bulunan bu kelime aslında sohbet etmek demektir. İngilizce dilinde sohbetini diğer karşılıkları ise chitchat, causerie, confabulation ve gabfest kelimeleridir. Bu kelimelerin her biri eş anlamlı kelimelerdir ve sohbetin tam karşılığı olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

            Görüldüğü üzere, hem güzel Türkçede hem de dünya dili İngilizcede sohbet kelimesinin çok fazla sayıda karşılığı bulunmaktadır. Çünkü insanlar sosyal varlıklardır ve sohbet ederek hayatlarını idame ettirirler. Aynen su, hava ve gıdalar gibi sohbet de insan için vazgeçilmezdir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir