Tatlı Mirc Sohbet


Tatli.net giriş için sizde hemen takma bir nick ( isim ) alıp aramıza katılın. Günümüzde hala geçmiş dönemin gizemini koruyan ve yaşatan sohbet siteleri az sayıdadır. Tatli.net mIRC sohbet`in başladığı yıllara dayanan köklü bir sitedir. Mirc indir hızlı bağlantı kur.

Tatlı Mobil Sohbet


Mobil sohbet için en ideali. Bedava sohbet uygulaması Android ve IOS sistemleri için sorunsuz çalışmaktadır. Sohbet odaları ile aktif sohbet imkanı bularak, e sohbet ortamında farkı hissedin. Mobil Uygulamayı güvenle indirebilirsiniz.

Sanal arkadaşlıklar tehlikeli mi?sanal-arkadasliklar-tehlikelimi

Üzerine pek çok bilimsel araştırma yapılan ve çok sayıda tez yazılarak büyük bir başarı gösteren sohbet odaları günümüzde çoğumuzun stres atmak için kullandığı sanal konuşma ortamlarıdır. Aslında tek başına sohbet odasının zararı diye bir kavramdan söz etmek büyük bir haksızlıktır. Çünkü ortada sohbet odasının size verdiği direkt bir zarar yoktur. Bu kişinin kendisinin yaptığı hatalar sonucu uğradığı zararlardır.

Örneğin herhangi bir türk chat sitesinde tanıştığı kişi tarafından dolandırılan kişi aslında sohbet odasının değil kendi iyi niyetinin kurbanıdır. Dikkatli davranıldığı takdirde chat odaları kişinin günlük yorgunluğunu attığı, aynı frekansa sahip olduğu kişiler ile zaman, yer ve kişisel özelliklere takılmadan özgürce konuştuğu son derece kaliteli ortamlardır. Hatta bir süre sonra kişi bu odaları öylesine benimser ki konuşurken buraya bir sohbet sitesi demek yerine burası biim evimiz diyebilmekteler. Benimsemek ve sahiplenmek bu odalara verilen değerin en etkin göstergesidir.

Sohbet kanalı üzerinden başlayan arkadaşlıkların gerçek dünyaya taşınıp taşınmayacağı kararı da yine tamamen size aittir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sohbet odaları üzerinde yıllarca chat yaparak konuştuğunuz bir kişi olsa dahi verdiği bilgilerin gerçekliğinin sınırıdır. Çünkü kişi kendini tanıtırken çoğu zaman olduğu kişi değil de olmak istediği kişinin bilgilerini vermeyi tercih eder. Buradaki amaç genelde kişinin kendisini daha iyi hissetmesi ve özgüven sorunları olurken bazen de tamamen karşı tarafı etkilemek istemesi de olabilmektedir.

Bu nedenle sanal ortamlarda risk veya zarar teşkil edebilme olasılığı bulunan kişi veya kişiler azınlık olarak nitelendirilecek olup, bir tehlike var demek de yanlış bir yaklaşım olacaktır. Sanal arkadaşlıklar kuranların temkinli olması ve anlık duygusal veya mantık kararları verip hataya düşmemeleri elbette uzmanların da bir tavsiyesidir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir