Sohbete Bağlan


kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın.

Kişilerin İlgi Alanları Üzerinden Sohbet Etmek - Tatli.net


ilgi-alani-sohbet-etmek

Sohbet etmek, karşılıklı kurulan iletişimin bir bağ haline dönüşmesidir. Pek çok farklı konu üzerinden sohbet edilebilir. Siyasi görüşler, yemek tarifleri, düğünde pişti olan kadınlar, ailevi problemler ve mutluluklar ve daha nicesiyle geniş bir hazine sandığına sahiptir. Bu sandıktan çekilen bir konu da kişilerin ilgi alanlarına hitap eder. İki kişinin karşılıklı konuşması ya da bir grubun kendi içinde sohbet etmesi halinde de malzeme olarak kullanılan bir kaynaktır. Sohbet eden kişiler birbirlerinin ilgi alanları üzerinden saatlerce tartışabilirler.

Geniş Bir Yelpaze İçinde Saatlerce Sohbet İmkanı

İlgi alanı amatörce bir hobiden öteye gittiğinde daha detaylı bir konuşma çemberi sağlar. Kişiler ilgi alanı üzerinden saatlerce tartışabilirler. Bu sohbet bilgilendirici, eleştirel ve çağrıcı nitelikte olabilir. Bilhassa yeni tanışan insanların sohbet etmek adına aracı olarak kullandıkları ilgi alanı tartışmaları kişilerin birbirlerini tanımalarına da yardımcı olur.

Ortak ilgi alanları üzerinden derinleşen sohbetlerde zamanın nasıl geçtiği bilinmez hale gelebilir. Futbola olan ilgiden sanata ve sanatçıya ya da daha da özele doğru tek bir maç ya da tek bir sergi üzerinden edilen sohbetlerde havadan sudan konuşmanın ötesinde de bir anlam yatar. Ve bu anlam grubun normunu güçlendiren ve kişiler arası iletişimi kuvvetli kılan ve yakınlaştıran bir özellik taşır.

Motivasyon Kaynağı

İlgi alanı üzerine edilen sohbet, kişinin motive olmasına da yardımcı olur. Özellikle desteklenen ya da paylaşılan bir ortam varsa, birey bu ilgi alanına daha sıkı bağlanabilir. Aylardır uğraştığı bir yazılım kodlaması üzerinde, alan sohbeti sonrası motive olan bir birey, çalışmasını tamamlamak için gerekli enerjiyi sağlamış olabilir. Uzun zamandır kamp kurmak isteyen kişiler bir araya geldiğini fark edip yaptıkları sohbetten sonraki ilk fırsatta birlikte kamp kurmaya gidebilirler.

Gelişen Fikirler

İlgi alanları üzerine yapılan sohbetler, farklı ilgi alanlarından doğan yeni bir fikir, yeni bir aktivite, yeni bir program önerecek potansiyele sahiptir. Bir beyin fırtınası misali farklı ilgi alanları yepyeni çağrışımlar doğurabilir.

İş yaşamının ilgi alanlarından farklı olduğu gruplarda bu sohbetler, deşarj edici bir güce de sahiptir. Yenilenmek, tazelenmek adına yapılabilecek olan bu sohbetler hem düşündüren hem de ferahlatan bir niteliğe sahiptir.Bir cevap bırakın.
gabile sohbet yetişkin sohbet gay sohbet cinsel sohbet