Tatlı Mirc Sohbet


Tatli.net giriş için sizde hemen takma bir nick ( isim ) alıp aramıza katılın. Günümüzde hala geçmiş dönemin gizemini koruyan ve yaşatan sohbet siteleri az sayıdadır. Tatli.net mIRC sohbet`in başladığı yıllara dayanan köklü bir sitedir. Mirc indir hızlı bağlantı kur.

Tatlı Mobil Sohbet


Mobil sohbet için en ideali. Bedava sohbet uygulaması Android ve IOS sistemleri için sorunsuz çalışmaktadır. Sohbet odaları ile aktif sohbet imkanı bularak, e sohbet ortamında farkı hissedin. Mobil Uygulamayı güvenle indirebilirsiniz.

Gaysohbet gabile sohbet kanalıgaysohbet-gabile-kanali

Gabile de gay sohbet etmek için oluşturulmuş alternatif bir chat salonu. Her arayışa hitap eden özellikle aynı cins kişilerin arayış bölümüne uygun platformdur. Bu platformda +21 yaş sınırı uygulanmaktadır.

İnsanların özgür internet dünyasından sonuna kadar faydalanabileceği bir çok özellik sayfada mevcuttur. Online mesajlaşma sayesinde en güzel dakikalar ,bol sohbetli saatler olsun.

Gabile sohbet kanalında “gay” kişiler ile tanışarak eşcinsel sohbeti yapmak serbesttir.

Sohbet ederken insanlarla kullanacağınız bazı teknik ve taktiklerden bahsedelim.

Sohbet Ederken Taktik Kullanmak Doğru Mu

          İnsanı diğer yaratılmışlardan ayıran en önemli özelliği dilidir. İnsan düşünen ve düşünceyi üreten, bu üretimi belli yollar vasıtasıyla dışa vurma ihtiyacı güden bir varlıktır. Merhum hocamız Sayın Muharrem Ergin dili “insanlar arasında anlaşmayı sağlayan, içtimai bir müessese” olarak tanımlamıştır. İnsan asırlar boyu kendini, yazarak, konuşarak, doğa taklitleri yaparak anlatma ihtiyacı duymuştur. Temeli bilinmeyen bu anlaşma sistemi insanlığın ilk zamanlarından beri varlığını sürdürmektir. Modern çağın modern insanı düşünceyi geliştirme yollarıyla desteklediği aktarımlarını belirli düzeylere ulaştırmıştır.

            Sohbet gündelik yaşamımızın yarısından çoğunu oluşturan ve yukarıda sözünü ettiğimiz dil vasıtasıyla anlaşmamızı sağlayan bir eylemdir. Konuşmalarımız sırasında kendimizden pek çok şeyi anlatabilir, benliğimiz hakkında ufak ipuçları verebiliriz. Fakat konuşurken kullandığımız ufak taktikler bunların önüne geçebilir.

  • Sohbet Esnasında Göz Teması

            Bir konuda konuşurken haksızsanız, konuyu bilmiyorsanız veya yalan söylüyorsanız bunun anlaşılmaması için göz temasından vazgeçmeyin. Kurduğunuz göz kontağı karşınızdaki insan üzerinde bir baskı uyandırmakla beraber sizin de özgüveninizi gösterecektir. Üzerinizdeki şüpheyi bertaraf edecektir. 

  • Karşınızdaki İnsanı Taklit Etmek

           Sohbet ederken karşınızdaki insanı taklit etmek güzel bir taktik olabilir. Onun el hareketlerini, jest ve mimiklerini tekrarlamak, karşınızdaki insana belli bir samimiyet ve güven hissi empoze edeceği için size daha kolay açılmasına veya yaklaşmasına sebep olabilir. Karşısında kendiyle aynı tavırları sergileyen bir bireyin olduğunu gören konuşmacı rahatlayacak, size olan davranışlarında ve sohbet sırasında olumlu bir gelişme sergileyecektir. 

  • Sohbet Sırasında Tensel Temasta Bulunmak

            İkili diyalog esnasında partnerin omzuna, koluna uygulayacağınız ufak dokunuşlar samimiyet belirtisi olarak algılanabilir. Tabi bunu yaparken dikkat edilmeli ve lakaytlık sınırları aşılmamalıdır. Rahatsız edici boyutlara ulaşmamak şartıyla ufak tensel temaslar olumlu gelişimler doğurabilirler. 

  • Merak Duymak, Sorular Sormak 

            Karşınızdaki kişinin anlattığı konu hakkında meraklı bir tavır sergilemek, konu hakkında sorular sormak onu dinlediğinizi göstereceği için diyalog kurduğunuz partnerinizin hoşuna gidecek ve sohbet olumlu bir seyir izleyecektir. 

  • İltifat Etmek

            Konuşma sırasında veya konuşmaya başlamadan önce sohbet edeceğiniz kişiniz bugün ne kadar güzel göründüğünden veya bugün onda bir hoşluk olduğunu farkettiğinizden bahsetmek onun mutlu olmasına ve rahatlamasına yardımcı olacak bu da size artı puan kazandıracaktır. 

            Sohbet sırasında sergileyeceğiniz bu ufak tüyolar, ipleri sizin elinizde tutabilir ve akışı kontrol etmenizi sağlayabilir. Tabi ki bu durumun doğru olup olmadığı tartışılır fakat olumlu bir nedeniniz varsa bu noktada yanlışlıktan bahsetmek olmaz. Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir