Sohbete Bağlan


kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın.
gay sohbet

Chat Rulet Türkçe ChatRoulette - Tatli.net


Chat yapmak için özel bir rulet servisi. Chat rulet ile rastgele insanlarla tanış ve sohbetin dibine vur. En özel rulet sohbet için bağlanın.

Chat rulet sistemlerinin çalışma prensiplerinden bahsedelim;

Karşılıklı özel olarak sohbet ederek tanışmanın farklı bir versiyonudur. İnsanlar tanımadığı bir kişiyi karşısında görerek ,konuşarak yeni bir görüşme sağlar ve devamında güzel bir dostluk, partner gibi tabirlerle ilerletmiş olabilirsiniz.

+18 sohbet istemi ile de giriş yapan kullanıcılar olduğu gözlenmektedir. Bu gibi durumlarda rahatsızlık duyuyorsanız yetkililere bildirebilir ve o kişinin rulet sisteminden uzaklaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

chatrulet

Yapay zeka botları ile sohbet ettiniz mi ?

Sohbet Edebilen Yapay Zeka Robotu


Yapay Zeka Botları Nasıl Çalışıyor?

            Yapay zeka botları kullanıcı destekli olup, başlarda belirli bir kelime haznesine sahip oluyor. Kullanıcılarla yapılan sohbetler sonucunda kelime hazneleri gelişiyor, kelimelerin kullanım alanlarını algılıyor. Bir başka deyişle, bir bebeğin bir dili öğrenmesi gibi kademe kademe ilerleyen bir sistem söz konusu. Yapay Zeka Robotlarının kapasitesi, kullanılan teknolojiye göre de farklılık gösterebiliyor. Örneğin basit bir chatbot ile Hanson Robotics tarafından geliştirilen ve gündeme oturan “Sophia” arasında çok fark var. Bu fark aslında yapay zekanın gelişimiyle alakalı ve yeni bir sektör olduğu için her geçen gün daha da büyümekte. Bu konuda fikir sahibi olan insanlar ikiye ayrılmış durumda, tartışılan konu ise yapay zekanın insanlığı tehdit edip etmediği. Elon Musk ve Mark Zuckerberg’te bu konuda fikir ayrılığı yaşayan yatırımcılardan.

Yapay Zeka Botları Nerelerde kullanıyor?

            Yapay zeka botları gelecekte hayatımızın birçok alanında rol oynayacak gibi gözükse de, şuanda hizmet ve iş sektöründe yoğunlukla kullanılıyor. Firmalarının bazıları destek servisi olarak yapay zeka robotları kullanıyorlar, aynı zamanda anket şirketlerinin de geliştirdiği, ücretsiz yapay zeka robotlar uygulamaları mevcut.

Sohbet Edebilen Yapay Zeka Robotları Tehlikeli Olabilir mi?

            Facebook’un geliştirdiği yapay zeka botlarının, kendi arasında farklı bir dil oluşturarak iletişime geçmesi, çalışanları korkuya sürükledi. Daha önce distopik filmlerde gördüğümüze benzer bir olayın yaşanması şok ediciydi. Bir başka tehlike unsuru ise, sohbet edilebilen yapay zeka robotlarının, ya da kısaca chatbot’ların, firmalar için kişisel bilgi depolaması ve bunu çeşitli firmalara satması. Bu durum insanların kişisel bilgilerinin tehlikede olduğunu ve bu uygulamaların habersizce böyle bir girişim yaparak, kanunlara aykırı davrandığı gösteriyor. Kısacası sohbet edebilen zeka botları geliştirilirken bu unsurlarda göz onunda bulundurulmalı ve daha “insan canlısı” olmaları göz önüne koyulmalı.Toplam 1 Yorumlar

Yorumlara kapalı.

Bir cevap bırakın.