Sohbete Bağlan


kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın.

Chat ortamında sohbet edebilmek - Tatli.net


chat-ortami

Chat ortamında sohbet edebilmek için nereler gerekli ? konusunu işleyeceğiz.

Chat sohbet ortamı makalemizin başlıkları ve açıklamaları şu şekilde olacaktır;

  • Chat Nedir ?
  • Sohbet Ortamı
  • Güvenli ortam
  • Hızlı Sohbet edebilmek

Chat Nedir ?

Chat kelimesi Türkçe olarak sohbet anlamını taşır.

İnternet ortamında ise, arkadaşlık siteleri için kullanılan bir terimdir. Online sohbet edilen ortamlarda chat siteleri olarak adlandırılır.

Sohbet Ortamı

Ortam, belirli bir alanda toplanılan topluluk olarak bilinir. Sohbet ortamı ise sohbet sitesinde toplanan kişilerin oluşturdukları topluluğa ad verilir.

Bu ortamların genel amacı yeni kişilerle tanışmak ve kendine eğlenceli zaman ayırmak için kullanılır. Bu ortamlar çeşitli isimlerle farklılık gösterebilir. Diyalog ortamı, Radyo ortamı, Tatlı ortam vs. gibi isimlerle farklı kişileri hedefleyebiliriz.

Güvenli Ortam

Kullandığınız chat ortamının ne kadar güvenilir bir sayfa olduğunu denetlemek önemlidir. Kişisel bilgilerinizi her zaman saklı tutmalısınız. Sanal ortamlarda insanlar gerçek kimlik ve karakterlerini her zaman saklı tutarlar, bu durum karşısında pişman olacağınız olaylardan uzak durmak kendi sağlığınız için önemli bir unsurdur.

  • Sitenin güvenli olduğunu nasıl anlarız ?

Giriş yaptığınız bir sohbet sitesi sizce ne kadar güvenlidir ? Ve güvenli olduğunu hangi unsurlar ile anlarız ?

Bir web site sayfası açtığınızda adres satırında site isminin başında bulunan asma kilit işareti çıkar

guvenli-kilit

bu kilit üzerine tıkladığımızda ;

baglanti-guvenli

Bağlantı güvenli yazısını görebilirsiniz. Bunun açıklaması olarak, bu sitede kullandığınız şifreler ve kişisel bilgileriniz saklıdır.

Mobil girişlerde ise Yeşil renk olarak “httsp://” olarak adres satırının başında görülmektedir. Küçük ama önemli detaydır.

Hızlı Sohbet Edebilmek

Hızlı sohbet edebilmekten kasıt, donmadan laga girmeden kasmadan sohbet edebilmektir. Bu faktör sizin internet bağlantınızın zayıf veya sağlam olmasından kaynaklanır.

İkinci unsur ise girmiş olduğunuz chat sitesinin barındığı hosting alanından kaynaklı olabilir. Fazla dosya ,gereksiz kalabalık ile web sitesini yorar ve kullanıcılar için ceza haline gelecek kadar ağır açılan sayfalar olabilir.

Bizim sohbet sayfamızın en önemli özelliklerinden birtanesi hızlı ve pratik olmasıdır. Kullanıcıların hızlı bir sohbet ortamında bulunarak sınırsız sohbet edebilmeleri için daha çok mesai harcamaktayız.Bir cevap bırakın.
gabile sohbet yetişkin sohbet gay sohbet cinsel sohbet