sohbet

Sohbet sitesinde Hangi odalar vardır ?

tatli-odalari1

Sohbet Sitesinde Hangi Odalar Vardır?

Sohbet Sitesi Nedir?

Birbirini tanıyan/tanımayan bireylerin sosyalleşme amacıyla takma adlar (rumuz)  kullanarak üye olduğu, çeşitli konulu odalarda sohbet ettiği internet platformlarıdır. Bu platformlara giriş yapan insanlar genellikle herhangi bir arayış içerisindedir.

Sohbet Sitelerinde Hangi Odalar Bulunur?

Çoğu sohbet sitesinde insanların giriş yaparak konuşmalara dahil olduğu odalar bulunmaktadır. Bu odaların var olma amacı, belirli bir konu hakkında konuşmak isteyen kullanıcıların başka bir konu hakkında konuşmak isteyen kullanıcılardan ayrılarak konu karmaşasının önlenmesi; tüm kullanıcıların kendi arayışına uygun şekilde sohbet etmesine olanak sağlamaktır. Sohbet sitelerinde bulunan başlıca odalar şunlardır;

Oyun Odası

Bu odada kullanıcılar site yöneticileri tarafından oluşturulmuş oyunları oynar (çoğunlukla kelime oyunları), yarışmalara katılır.

Romantik/Aşk Odası

Bu odada kullanıcılar kendi cinsinden ya da karşı cinsten kullanıcılarla tanışmak, flörtöz olmak ister. Bu odanın diğerlerinden ayrılan önemli özelliği kullanıcıların kesin bir arayış içinde olmasıdır.

Cinsellik Odası

Bu oda en tehlikeli sohbet odaları arasında yer alır. Şantaj vb. olaylar en çok bu odada yaşanır. Bu odaya giriş yapan kullanıcılar cinsel bir arayış içerisindedir. Bu tür odalar sanal sekse olanak sağlamaktadır. Kameralı/kamerasız çeşitleri mevcuttur.

Radyo/Müzik

Bu odada kullanıcılar site yöneticisi tarafından açılan şarkıları dinler, istek parçalarda bulunur, şarkılar hakkında yorum yapılır.

Şehirlere Göre Açılmış Odalar

Bu odada kullanıcılar hemşerileriyle sohbet ederler.

SOHBET ODALARI GÜVENLİĞİ

Yapısal bir koruma görevi gibi görünse de, web sitesi güvenliği oldukça ciddi bir görevdir. Özellikle “sohbet sitesi” ise daha da zorlaştırıcı etkenler mevcuttur. Rakip siteler özellikle sizde daha alt sayfalarda yer alıyorsa, çekememezlik gibi durumlar söz konusu olacaktır. Bunun yerini kıskançlık ve saldırı olarak size dönüş yapılması mümkündür.

Bu saldırıların amacı, rakibin sitesini kasmak ve erişimi bir süre engellemek. Bunun sonucunda google üzerinde sıralamanın gerilemesine sebep vermek.

Sitede güvenlik açısından güçlü materyaller ve donanıma sahip makinada host edilmektedir. Yapılacak en zor ve ağır saldırılarda dahi odaların hiç birisi işgal edilmeden saldırıları savuşturma işlemi devreye girmektedir. Yanı sıra odaların güvenliği adına Koruma botu ve yönetici adminler hazır durumdadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*