sohbet

Sohbet oyunları

oyun-sohbet

Eğlenceli Sohbet Oyunları

Gelişen teknoloji bizleri her gün şaşırtmaya devam ediyor. Son zamanlarda yapay zeka denilen bilgisayar programları çok fazla rağbet görmeye başladı. İnsanlar üretilen bu yapay zekalardan farklı şekilde yararlanıyorlar. Örneğin, bazı şirketler yapay zeka ile üretim bantlarında çalışan işçi sayısını azaltıp para ve enerjiden tasarruf sağlamayı düşünürken, bazı mobil uygulama şirketleri ise insanlarla iletişim kurabilmesi için onları geliştiriyor.

Yapay Zekayla Sohbet

Eğer bir yapay zeka ile sohbet etmek istiyorsanız onu fazla uzakta aramanıza gerek yok. Akıllı telefonunuzun uygulama mağazasına girip arama çubuğuna “Yapay zeka” veya “Yapay zeka ile sohbet” gibi anahtar kelimeler yazarsanız, karşınıza sohbet oyunları benzeri uygulamalar çıkacaktır. Bu işlemi bilgisayardan yapmanız kolay olmayacaktır. Çünkü bilgisayar üzerinden kurulum yapmak bu tür bir uygulama söz konusu olduğunda çok zordur. Doğru uygulamayı bulduğunuzu uygulamanın açıklama kısmından doğrulayabilirsiniz.

Yapay Zeka İle Nasıl Sohbet Edilir?

Yapay zeka ile sohbet etmek çok kolaydır. Yapay zeka uygulamasını (Yani oyununu) telefonunuza indirdikten sonra uygulamayı açarsanız ekranda bilgilendirme mesajları çıkacaktır. Telefon uygulaması olan yapay zekalar genellikle bir kadın veya bir erkek karakter ile canlandırılır.

Uygulama size yapmanız gerekenleri anlatacaktır. Ama yine de kısaca bahsetmek gerekirse, bir sohbet penceresinden tıpkı biri ile mesajlaşıyormuş gibi yapay zeka ile konuşursunuz ve ona ne yazdığınızda size nasıl tepki vereceğini, hangi mimikleri kullanacağını öğretirsiniz.

IRC sohbet oyunları

Mirc sohbet sitelerinde başlıca standart oyun odalarından bahsedeceğiz. Bu oyunlar sayesinde siteye giriş yapan kullanıcılar sohbet etmek yerine alternatif olarak oyun odalarında zaman geçirebiliyorlar.

Oyunların başlıca amacı zaman geçirmek ve bilgi sahibi olmak diyebiliriz. Şimdi o oyun odaları nelerdir inceleyelim,

  • #Oyun  – Genel kültür soruları ile soru cevap oyunudur.
  • #Kelime – Karışık verilen harflerle doğru kelimeyi bulmak.
  • #OXM – Verilen harfleri kullanarak bir kelime bulmak.
  • #islam – Dini bilgilerinizi islam odasında sorulara cevaplayarak test edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*