Sohbete Bağlan


kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın.

Resimli Sohbet Odaları - Tatli.net


Resimli sohbet odaları, bildiğiniz gibi son zamanlarda oldukça popüler bir hal almıştır. Kişilerin karşılıklı olarak resimli mesajlar göndererek iletişim kurmaları 2019 yılının trendi olduğunu belirtiriz.

Peki resimli sohbet odalarında sohbet ederken dikkat edilmesi gereken kurallardan bahsedelim.

Konuşma esnasında karşınızdakine gönderdiğiniz resmin ne anlam ifade ettiğini iyi analiz etmeniz gerekir. Aynı şekilde size gönderilen resimli mesaj ne anlam taşır dikkat ederek karşılık vermeniz gerekli. Bazı durumlarda anlaşmazlık yaşanarak hüsran sonlar olabiliyor.

İkili sohbetlerde veya genel olarak yapılan söyleşilerde insanlar sözlerine dikkat etmekle yükümlüdür. Güzel sözler kullanmaya özen gösterilmelidir.

resimli-sohbet

Sohbet Sırasında En Güzel Sözler

           Sohbet, insanların birbiriyle iletişim amacıyla yaptığı, karşılıklı konuşmaya dayalı bir iletişim aracıdır. Sohbet yaygın olarak söyleşi olarak bilinir ancak bu yanlıştır, söyleşi konuşarak vakit geçirmek denebilir ancak sohbet daha samimi ve yakın bir konuşmayı temsil eder. Sohbet etmek insanların hem birbiriyle olan ilişkilerini artırır hem de rahatlamalarını sağlar. Karşısındakine düşündüklerini paylaşma ve ondan fikir alma imkanı verir. Ayrıca konuşarak sıkıntılarını, dertlerini anlatan insan rahatlar ve tek başına hareket etmek yerine insanlardan da yardım ederek daha doğru davranışlar sergileyebilir. Peki, sohbet sırasında her akla geleni söylemek doğru mu?

  • Sohbet Ederken Neler Söylenmemeli?

         Sohbet sırasında dikkat edilmesi gereken konular vardır. Neleri söylemek karşıdaki insanın moralini bozabilir, onu kırabilir veya üzebilir ya da sizi yanlış anlayabilir? Bunlar cümle kurarken süzgeçten geçirmek ve bir kelimeyi kullanırken iki kere düşünmek gerektiğini ortaya koyar. Örneğin, kel biriyle konuşurken kendi gür saçlarından bahseden ve öven bir insan karşıdakine bir üzüntü verir. Veya annesini-babasını kaybetmiş bir insanla konuşurken, karşıdakinin hassas olduğunu unutarak anne ve babayla geçirilen anılar anlatılırsa muhatap olunan kişiye zarar verilebilir.

  • Sohbet Sırasında Neler Söylemeli, Güzel Sözler Neler Olabilir?

            Sohbet sırasında karşıdakine değer verdiğinizi ve onunla sohbet etmenin sizi iyi hissettirdiğini, mutlu ettiğini söylemeniz çok önemlidir. Çünkü o da bu sözleriniz karşısında size olan bakış açısını değiştirebilir ve söylediklerinizi daha can kulağı ile dinler. Güzel söz moral bozukluğunu kısa süreli de olsa giderebilir ve o kişiyi mutlu eder. Veya sohbet sırasında, karşıdaki kişiyle aynı şeyleri düşünüyorsanız ‘haklısın’ üzüntüsünü paylaşıyorsa ‘yanındayım’ gibi güzel sözler de tercih edilebilir.

            Sohbet sırasında kullanılan kelimelerin güzel olması, o kişiyle aranızdaki ilişkinin yakınlığına da direk etki eder. Kötü sözler kullandığınız veya konuştuklarını dinlemediğiniz birisi sizinle tekrar sohbet etmek istemezken, güzel sözler söylediğiniz kişi tekrar konuşma ihtiyacı hissettiğinde sizi tercih edecektir. Çünkü onu anladığınızı hisseder. Genel olarak beğenilmek ve güzel sözler duymak herkesin ihtiyacı ve isteğidir. Kısacası güzel sözlerin kötü sözler yerine tercih edilmesi, sohbetin en önemli unsurlarındandır.Toplam 1 Yorumlar
NorrisBig

merhabalar, resim ile sohbet derken canlı görüntülü sohbet mi ? profil olarak koyulan sohbet türümü onu açıklayabilirmisiniz ?

Yorumlara kapalı.

Bir cevap bırakın.
tatli.net tatli.net tatli.net tatli.net tatli.net tatli.net tatli.net tatli.net tatli.net tatli.net tatli.net tatli.net