Sohbete Bağlan


kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın. Mirc sohbet

Sohbet Eden Yetişkin Konuları - Tatli.net


yetiskin-sohbet-konulari

Her canlı doğar, büyür, yaş alır ve ölür. Hayatın temel kanunu olarak bilinen bu döngü içerisinde belki de sadece insanlar yaşlanmaktan korkar. Yaşlanmak hayattaki deneyimlerimizle beraber arkamızdan gelenlere rehberlik edebileceğimiz bir hizmet sunar. Fakat günümüzde gelişen ve büyüyen teknolojinin etkisiyle bu rehberlik karşılıklı sunulmaya başlandı.

Gençler ve yetişkinler arasındaki bu etkileşim bizleri eşit bir çizgiye getirirken iletişimin kuvvetlenmesi adına da bir şans sağladı. Yaş ayrımcılığını fark edip, ayrımcı davranışlardan uzak durarak yetişkinlerle hoş sohbetler edilebilir. Yetişkinlerin de aynı hoşgörüyü muhatabına tanımalı gençlerle iletişim kurmaya çalışmalıdır.

Yetişkin Sohbet Konuları

Romanlarda, filmlerde gerçekleşen olaylar birer alıntı gibidir. Her hayatın bir hikayesi vardır. Yaş aldıkça birikimlenen hikayeler okuyucu veya dinleyiciyle buluşmak isterler. Buna değişen hayat koşulları eklendikçe hem anlatıcının hem de dinleyicinin ortak zevk alabileceği konular türer. Siyasi, sosyal, tarihi veya kişisel, biyografik anılar geçmişten gelen ufak bir esinti gibi yaslanırlar.

Masal anlatan masalcılar gibi yetişkin ve dinleyicisi arasından koyu bir sohbet havası oluşur. Bazen anlamakta zorlandığımız siyasi olgular bazen de tarih sahnesinden gelen canlandırmalar sarar etrafımızı. Konuş halinde sahnelenen perdeler anlatıcı ve dinleyici için heyecanlı dakikalar yaşatır. Kıbrıs Barış Harekatı, askeri muhtıralar veya küçük bir aşk hikayesi…

Bizim Zamanımızda

Ve bizim zamanımızda diye başlayan cümleler gelir ısrarla. Çünkü zaman gerçekten her geçen yıl daha fazla değişim barındırır içinde. Hem bu değişimlere ayak uydurmak hem de aynı anda anılarla beslenmek yetişkin için zor bir süreçtir. Eski plaklardan, eski sanatçılardan, daha kaliteli olan süreçlerden, eğitimden, ebeveyn tutumlarından bahsedilir.

Tarih sahneleri baştan yaşanır yetişkin sohbetlerinde. Hatta gitmediği, zaman farkından dolayı göremediği tarihi olguları bile yaşamış gibi anlatabilir size. Belki o da duymuştur dedesinden, büyük dedesinden ve aktarırlar zaman içinde.

Aile ile Var Olmak

Ve elbette torunlardan bahsedilir yetişkin sohbetlerinden. Herkesin dedesi en tatlı, her dedenin torunu da en güzelidir bu hayatta. Çocuklarının küçüklüğünden konu açarlar. Sen bunu küçükken görecektin, diye başlayan cümleler tüm salonu kahkahaya boğar. Kişisel anlatıyı değişen sosyokültürel içinde sentezleyerek edilen sohbetler vardır ki tadından yenmez.

Aşklar hep iki pencere arası yaşanır. Konuşan gözlerdir her zaman ve şimdiki gençler bunca kolaylık altında kavrayamaz neyin en vazgeçilmez olduğunu. Aile her zaman en kıymetli olandır. Torunların yaramazlıkları, akıllılıkları, tatlılıklarından bahsedilir saatlerce. Ve hiç sıkılmaz yetişkinler…Bir cevap bırakın.