Sohbete Bağlan


kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakın. Mirc sohbet

Sohbet uygulamaları - Tatli.net


sohbet-uygulamalari

Sohbet Uygulamalarının Adı Nedir?


            Sohbet uygulamaları 90’lı yıllarda bilgisayarların hayatımıza girmesiyle başladı. Türkiye önce “Mirc” ile tanıştı. Onlarca chat odası bulunan bu uygulamada en bilineni de hiç kuşkusuz Zurna idi. 2000’li yıllara gelindiğinde ise  “MSN” ile karşılaştı. Uzun bir dönem popülerliğini korudu.

Sosyal Medya Literatürümüze Girdi

            O yıllarda insanlar “arkadaşlık sitesi” yerine sosyal medya daha çok telaffuz etmeye başladı. Arkadaşlık sitesi olarak bilinen Facebook hiç kuşkusuz bu mecranın öncülerindendi. Microblog sitesi olarak bilinen “Twitter” takip etti.

            2010’lu yıllara gelindiğinde ise artık onlarca sohbet uygulaması vardı. İşte, Tinder  da bu uygulamalardan sadece biri. 2015’de 50 milyon kullanıcıya ulaşan Tinder, dünyada en çok kullanılan uygulaması olarak göze çarpıyor. Bir diğer sohbet uygulaması da OkChupid. Bu uygulama sadece dünyada değil ülkemizde de son yıllarda da popülaritesiyle dikkat çekiyor. Harita yardımıyla tarama yaparak kullanıcılara ulaşan uygulama olarak bilinen Banjo ise Türkiye’de pek bilinmese de dünyada milyonlarca kullanıcı var. 

200 Milyondan Fazla Üyesi Var

            Bir başka sohbet uygulaması da Blendr. 200 milyondan fazla kullanıcıyla dikkatleri üzerine çeken Blender konum bilgileri üzerinden çevrede ilişkisi olamayan bireylerle iletişime geçmesini sağlıyor. 

            Sohbet uygulamalardan biri de ülkemizde 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Waplog. Bu uygulamanın en önemli özelliği sınırsız mesajlaşma ve fotoğraf yükleme imkanı sağlaması. Türkiye’de flört uygulaması olarak da bilinen sohbet uygulaması da Siberalem. Ülkemizde en çok güvenilir arkadaşlık sitesi iddiasıyla açılan bu uygulamada kullanıcıların kriterleri belirleyerek diğer kullanıcılarla tanışmasını sağlıyor. Bir cevap bırakın.