sohbet

Yaşlı ve Engelliler için Sohbet Hizmeti

engellisohbet

Yaşlı Ve Engelliler İçin Sohbet Hizmetinin Önemi Nedir?

Ülkemizde yalnız yaşayan veya kendini yalnız hisseden binlerce yaşlı ve engelli bulunmaktadır. Bu insanlar kimi zaman küçük bir sohbete, maddi bir ihtiyaç kadar gereksinim duymaktadırlar. Telefonun ucunda her an ulaşabilecekleri, sohbet edecekleri birinin olduğunu bilmek, onlara psikolojik yönden güven sağlamaktadır.

Yaşlı Ve Engelliler İçin Sohbet Hizmeti Nedir?

Yardıma ve sosyalliğe muhtaç insanların, psikolojik olarak rahatlaması, dertleşme ve yalnızlık ihtiyacını gidermesi amacıyla uygulanan bir hizmettir. Yaşlı ve engellilere, kendi evinde bu hizmet sağlanarak ucuz maliyetli ama etkili bir sosyal hizmet sunulmuştur. Bu hizmet, ülkemizde ilk olarak 2010 yılında uygulanmıştır. Kişiler, evlerinden istediği saatlerde bu hizmet hattını aramış, kimi zaman dertleşmek kimi zaman da sağlık problemlerine bir çare bulmak istemiştir.

Bu Hizmetin Genel Olarak Faydaları Neler Olmuştur? 

Psikolojik hastalıklar için herhangi bir tedavi merkezine ulaşma imkanı olmayan insanlara küçük de olsa destek sağlayarak toplumun ruh sağlığının düzelmesi yönünde etkili bir adım olmuştur. Ailevi meseleler ile ilgili problemlerin çözümü için arayanlar olmuş, bu konuda da destek verilerek toplumun en küçük temel yapısı olan aile kavramının daha huzurlu olması sağlanmıştır.

Tüm bunların yanı sıra bu hizmet, sağlık açısından da önem taşımaktadır. Çeşitli sağlık problemleri hakkında  nasıl bir yol izleyeceğini bilmeyen yaşlı ve engellilere  bir rehber niteliği taşımıştır. Kimi zaman kişinin adresine ambulans yönlendirdiği durumlar da olmuştur. Tüm bu yönleriyle sosyal açıdan oldukça faydalı ve nitelikli bir sistemdir.

GÜVENLİ SOHBET ENGELLİLER İÇİN

Sohbet sayfasında gerekli gelişim ve sosyalleşme adına , bazı sorunlar ve sıkıntılar içinde olan ve dışa kapalı yaşayan arkadaşlarımla sohbet ederek daha çabuk uyum sağlamasına yardımcı oluyoruz. Bu uyumun sonucun da, yanlış giden bir takım olaylar karşısında gerekli güvenlik önlemlerimiz de hazır faktör olarak göz önündedir.

Sadece insanların huzuru ve güvenliği adına yapılan bu güvenlik departmanında ,bu ailede bulunan herkesin bir şekilde taşın altına elini koyarak, engelleri aşmaya yardımcı olacak sıcak kalpli yüreklere ihtiyaç vardır. Daima güzellik adına çalışmak vicdan ve ahiret hayatımızı ışıklı yola çevirmesi dileği ile.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*