telefonda-sohbet-300x206
24-09-18 Mobil Odalar Zafer Şahin 190 Defa Okundu

Telefonda sohbet nasıl açılır

Telefonda Sohbet Nasıl Açılır

Birçok insanın iletişim aracı olarak kullandığı telefon, günümüz şartlarına göre; insan ilişkilerinde önemli bir rol oynar. Tanışıp kaynaşmak, telefonsuz bir ortamda; neredeyse imkansız hale gelmiştir. Bu yüzden birey; insanlarla tanışmak, iyi ilişkiler kurmak için telefon yoluyla sohbet etmesini bilmelidir. Peki, telefon konuşmasında sohbet nasıl açılır? Bunları inceleyelim.

  • İlgi Alanından Konuşmak

Karşınızdaki insanla ettiğiniz sohbet, onun ilgisini çeken bir sohbet değilse; sizi dinlemeyecek veya dinliyor gibi yapıp başka şeylerle meşgul olacaktır. Bu yüzden sohbet konusu, her iki taraf içinde ilgi çekici ve merak uyandırıcı olmalıdır.

  • Soru Sormak

Sohbetlerin olmazsa olmazı, soru sormaktır. Hem merak ettiğiniz şeyleri öğrenmenize yardımcı olur, hem de karşınızdaki bireyin de pasif kalmamasını sağlar. Bu yüzden sohbetlerde soru sormanın önemi büyüktür.

  • Başından Geçen Olayı Anlatmak

Sohbet konuşmasında sıcakkanlı ve samimi gözükmek için başından geçen olayları anlatmak doğru bir tercihtir. Siz bir olayınızı anlattığınızda, ”Benim de başıma şöyle bir şey gelmişti.” gibi geri dönüşlerle karşılaşıp; konu konuyu açar dedikleri hadiseyle karşılaşırsınız. Bu da muhabbetinizi olumlu yönde etkiler.

  • Zevklerden Bahsetmek

Genel anlamda insanların konuşulmasını en çok sevdiği unsurlardan biri de zevkleridir. Hem karşısındaki insanın, neyden hoşlanıp neyden hoşlanmadığını bilmesini ister; hem de karşısındaki insanın zevklerini öğrenmek ister. Müzik dinlemek, kitap okumak, sinemaya gitmek gibi zevkler konuşularak insanlarla güzel sohbetler edilebilir.

  • Hayallerden Konuşmak

Gelecek planları ve hayalleri, insanların iç dünyalarını ve hayattan beklentilerini yansıtır. İnsandan insana farklılık gösterir. Örneğin paranın mutlu edeceği insanlar olduğu gibi etmeyeceği insanlar da vardır. Hayattan tek beklentisi aşk olan insanlar olduğu gibi; aşktan nefret eden insanlar da vardır. Doğru sorular ile karşınızdaki bireyin iç dünyası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ve kendi iç dünyanızı ona yansıtabilirsiniz.

Hangi konuda olursa olsun sohbet etmek, insanların birbirini tanımasını ve samimiyet oluşturmasını sağlar. Bu yüzden sohbet ederken, belirli konularda çekingenlik edilmemeli; sürekli konuşan ve dinleyen durumda olunmalıdır. İyi bir sohbetçi iseniz, insanlarla tanışıp kaynaşma noktasında çok sıkıntı yaşamazsınız, sevilen ve konuşulmak istenen taraf olursunuz.

Yazı hakkında sizde yorumunuzu yapmayı unutmayın!



Sohbet  |   Chat  |   Yardım

© Copyright 2002 - 2018 Tüm hakları saklıdır.