sohbet

Telefonda canlı sohbet hatları Hakkında

canlı-chat-

Canlı Sohbet Hatları Çok Yazar Mı?

Canlı sohbet hatları telefon aracılığıyla bir başkasıyla konuşmanızı sağlar. Böyle hatların belli numaraları vardır. Onları ararsınız ve rastgele biriyle sohbete başlarsınız. Bu hatlar  genellikle cinsel sohbetler içerir.

Ücretleri

Bu hatların ücretleri dakika başı fiyatları değişiklik göstermektedir. Dakika başı az gibi görünse de bu hatlarda konuşmalar kısa sürmeyeceği için totalde yüksek bir fatura gelir. Aradığınız andan itibaren ücretlendirme başlar. Konuştuğunuz her dakika bu ücret git gide büyür. Sizin faturanız ne kadar fazla gelirse o hatlar için o kadar karı olmaktadır. Belki kısa bir arama yapmayı planlıyor ve o kadar sürede faturanızın çok yükselmeyeceğini düşünebilirsiniz. Fakat ne yazık ki o telefon açıldığı an ücret artmaya başlar ve siz kısa zamanda kapatmak isteseniz de karşı taraf buna izin vermez, sizi daha çok konuşmaya teşvik eder. Böylece siz konuşmaya dalmışken faturanız kabarır.

Gelen Çağrılar

Kimi zaman bu hatlardan telefonunuza aramalar gelir. Size sürekli çağrı atıp onları aramanız için uğraşırlar. Ne hattı olduğunu bilmiyorsanız genelde merak edip ararsınız ve siz aradığınız an sizi etkilemek için elinden geleni yaparlar. Sizinle daha önce konuştuğunu iddia edenler bile olur. Aslında amaç siz kendinizi aklamaya çalışırken veya hattın ne hattı olduğunu çözmeye çalışırken sohbet hatları sayesinde faturanız kabarmaya başlar. Bu sayede onlarda kazanç sağlar.

Tabi bu hatlar ek olarak sizden farklı hizmetler karşılığı ücretler ister. Ücreti yatırdığınızda hizmeti alacağınız söylenir. Fakat genellikle bu hatlara verilen ek ücretler karşılığında herhangi bir ek hizmet alamazsınız. Bu işlem tamamen sizi dolandırma ve daha fazla kazanç elde edebilme çabasıdır. Bu hatları kullanırken faturanızın kabaracağını ve ek ücret bedeli de isteyebileceklerini bilerek kullanmanızın size ve cebinize faydası vardır.

 

Telefon Sohbeti Sakıncalı Mıdır?

Telefon Sohbetinin Zararları

Telefon sohbetlerinin sakıncalı olup olmaması tamamen bireye bağlıdır. Eğer birey nelerden uzak durması gerektiğini bilir ve uzak durursa bunun herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır.

Fakat günümüzde neredeyse her yaş gurubunun elinde telefon var ve birileri ile sürekli sohbet halindeler. İllaki aramızda nelerden uzak durulması gerektiğini bilmeyen kişiler vardır. Bu kişiler için durum farklıdır. Telefon sohbetinin zararlı olup olmaması karşısındaki insanın karakterine bağlıdır. Eğer kötü niyetli bir insan ise karşısındakine maddi-manevi birçok zarar verebilir. Örneğin; saf birine rast geldi ise banka bilgisinden kimlik bilgilerine kadar her şeyini alabilir. Eğer iyi niyetli bir insan ise karşısındakine kendini korumayı, diğer insanlara karşı daha temkinli yaklaşması gerektiğini öğretebilir.

Telefon Sohbetinin Fiziksel Etkileri

Uzun süreler boyunca birileriyle sohbet ettiğimizde bedenimiz telefondan yayılan radyasyona maruz kalır. Bu durumda: DNA parçalayacak kadar çok enerjiye sahip olan radyasyon bedenimize zarar verir ve dokularda tahribata yol açar ve ilerleyen durumlarda kansere yol açabilir. Bu yüzden telefonda sohbet etmemiz gerektiğinde bile çok uzatmamalıyız.

Samimiyet Eksikliği

Telefon kullanımının artması ile insanlar daha az yüz yüze görüşmeye başladı her işlerini telefondan halletmeye başladılar. Bu durum insanların arasının açılmasına ve ‘samimiyet’ eksikliğine yol açtı. İnsanı insan yapan özelliklerden ikisi de sevgi ve samimiyettir. Sohbetlerin sanal ortama taşınması ise bu özelliğimizin değerini yüksek oranda düşürdü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*