sohbet

Sohbet sitesi seçerken dikkat edin

dikkat

SOHBET SİTESİ SEÇERKEN DİKKAT EDİN

Sohbet sitesi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı konular ve hususlar vardır. Bu hususlar hakkında , sohbet severleri bazı bilgiler ile bilgilendirmek gerekirse, maddeler halinde sizlere sunacağız.Yüzlerde sohbet odası olmasına rağmen insanların seçim yaparken dikkat etmesi gereken çok ince ayrıntılar mevcuttur. Bu ayrıntıları sıralamak gerekirse şayet,

  • SSL Güvenliğine dikkat edin

SSL GÜVENLİĞİ NEDİR ?

ssl-onemi

 

İnternet sitesinde 1. önlem olarak “https” ekini adres satırının başında olduğuna dikkat ediniz. Google Chrome kullanıcılarında Güvenli olarak da https eki satır başında yazmaktadır. Https olan bir sayfada kişi bilgileri veya özel şahsi kayıtlar site tarafından korunduğu ve kimsenin eline geçemeyeceğine işarettir.

Bu detay aslında küçük sayılmayacak bir detay olduğunu belirtmek isteriz.

  • Yaş ortalamasına dikkat edin

SOHBET ODASINDA YAŞ SINIRLARI

Genellikle kategorilere ayrılmış bir sohbet sitesi var sayarsak , kendimize yakın yaş ortalaması olan odaları tercih etmemiz gerekli olacaktır. Sebebi ise, daha yakın yaşlardaki kişilerin uyum içerisinde anlaşma oranı oldukça yüksektir.

Bazı girişlerde, yaş sınırı koyulmuştur ve bu sınıra uyulması gereken bir uyarı yazısı da koyulmuştur. Uygun olmayan kişiler süresiz şekilde siteden ban işlemi uygulanır ve bir süre o sayfaya giremez. Bu konuda yaş sınırına takılmadan giriş yapmak için profil bilgilerinizde yazılan yaşa göre oda tercihleri yapınız.

Belirttiğimiz iki önemli maddeye dikkat edin, bir tanesi şahsi durumunuzu ilgilendiriyor, diğeri Bilgisayar veya mobil cihazınızın güvenliğini ilgilendiriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*