sohbet

Sohbet Odalarındaki Kurallar Önem Arz Ediyor

sohbet odaları
sohbet odaları

Türkiye’de milyonlarca insan yeni arkadaş arıyor. Peki ama onlar aradıkları arkadaşları bulabiliyorlar mı? Bu konuda pek emin değiliz. Siz de biliyorsunuz ki arkadaşlık kurmak her zaman için güvenli olmayabilir. Kişilerin niyetlerini anlamak gerçekten zor olabilir. Buna dayanarak söylemeliyiz ki siz de son derece dikkatli olmalı ve yeni tanıştığınız kişilerle seviyeli olarak sohbet etmelisiniz. Peki ama sohbet sitesi kullanıyor musunuz? Eğer ki kullanmıyorsanız bundan sonra burayı deneyebilirsiniz. İstediğiniz gibi yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Bu sayede daha geniş bir çevreye sahip olabilir ve yakın çevrenizde bulunan kişileri tanıyabilirsiniz. Seviyeli arkadaşlık kurmak için ideal platformun burası olduğuna da emin olabilirsiniz. Peki ama daha farklı özellikler hakkında bilgi almak ister misiniz?

Sohbet sitesini kullanmak için öncelikli olarak ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır. Bunu aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir. Ayrıca sohbet sitelerinde pek çok farklı amaca hizmet eden odalar bulunmaktadır. Bunları da öğrenmelisiniz. Örneğin takım sohbeti yapmak için spor odalarına geçiş yapmanız gerekir. Aşk odalarını kullanarak spordan bahsetmek kural dışı olacaktır. Bunun yanında bilmelisiniz ki sohbet sitesinde sizden hariç pek çok kişi bulunmaktadır. Doğal olarak söylemek gerekirse bu kişilerin özgürlüklerine, haklarına ve mahremiyetine de dikkat etmeniz gerekir. Onların da rahatça sohbet etmesine engel olmamalısınız. Ayrıca site üzerinde görüntülü sohbet de edilebilmektedir. Bu da muazzam bir özelliktir.

Kuralları Aklınızdan Çıkarmamalısınız

Sizler için mevcut olan kuralları tek tek sıralamak gerekir. Öncelikli olarak bilmelisiniz ki birden fazla odaya aynı anda giriş yapılamamaktadır. Bunun yanında çok sayıda sohbet odası bulunmaktadır. Önce buradan il sohbet odasını kullanacaksınız. Örneğin Bursa sohbet odasına girecek ve ardından yaşınıza göre bir oda belirleyeceksiniz. Buna da örnek vermek gerekirse Bursa sohbet odası çatısı altında Dini konuları konuşmak için belirlenmiş odaya gireceksiniz. Bu oda altında da ruhani varlıklarla ilgili sohbet edilen odalara giriş yapabilmeniz adına 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Yani odalarda yaş sınırlaması da bulunur. Ekstra olarak söylemek gerekirse odanın amacının dışında kullanılması yasaktır.

Küfür, argo ve hakaret içeren cümleler kurarak sohbet etmeniz tamamıyla yasaktır. Bu yasaklara uymayanlar süresiz olarak sohbet sitesinden uzaklaştırılmaktadır. Ayrıca unutmamalısınız ki görüntülü sohbette birisinin kaydını almanız mümkün değildir. Ekran kaydedici gibi video aygıtları hemen tespit edilir ve sistemden yine uzaklaştırılırsınız. Doğal olarak bilmelisiniz ki mevcut olan kurallara uygun davranmanız hem sizin için hem de başkaları için daha makbul olacaktır. Peki ama sohbet sitesinin değil de odaların kurallarını da öğrenmek ister misiniz? En başta söylemeliyiz ki odalarda bulunan kurallar odanın konusuna göre değişkenlik göstermektedir. Bunu yazının devamını inceleyerek çok daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca unutmamalısınız ki kendinize yapılmasını istemediğiniz davranışları ve söylenmesini istemediğiniz şeyleri bir başkalarına karşı kullanmamalısınız.

Sohbet Odalarının Kuralları Düzenli Olarak Değişir

En başta bilmelisiniz ki sohbet odalarının kurallar düzenli olarak değişkenlik gösterebilir. Bilmelisiniz ki odalara göre belirlenmiş olan kuralları iyice öğrenmelisiniz. Örneğin İslami sohbet odasında dini konularda hakaret etmek, bir kişiye argo kelimeler kullanarak konuşmak, onların haklarına, özgürlüklerine müdahil olmak, mahremiyete aykırı davranmak, cinsel konulardan konuşmak, alakası olmayan konulardan sohbet açmak tamamıyla yasaktır. Bu noktada alaycı şekilde dini konuları hafife almak da sizin için yasak olanlardan biri olacaktır. Bunun yanında odalara giriş yaptıktan sonra spam oluşturacak şekilde sürekli olarak art arda mesajlar göndermek de yasak olacaktır. Bunun nedeni başkalarının da konuşma hakkının bulunuyor olmasıdır.

Hayatınızın gerçek aşkını arıyorsunuz ve bunun için hangi odayı kullanacağınızı bilmiyorsunuz, öyle mi? O halde söylemeliyiz ki siz de bundan sonra aşkınızı aşk odalarında arayabilirsiniz. Kişilerin kendi aşk hayatları ile ilgili paylaştıkları hikayeleri dinleyebilir ve siz de bunlara benzer hikayeler paylaşabilirsiniz. Unutmamalısınız ki ciddi anlamda avantajlı olacaksınız. Sizin gibi pek çok kişiyi burada bulabilirsiniz. Artık seviyeli bir şekilde sohbete başlayabilir, yeni kişiler tanıyabilir, yakın çevrenizde aşkını arayanlar ile tanışmış olabilirsiniz. Göreceksiniz ki tahmin bile edemeyeceğiniz kadar farklı fırsatlar da sizleri bekliyor olacaktır. Son dönemlerin en iyi sohbet sitesini kullandığınızı da asla unutmamalısınız. Dilerseniz burayı mobil cihazlardan da istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*