sohbet

Sesli sohbet siteleri Güvenlimi ?

sesli-sohbet

Sesli Sohbet Sitesi Var Mı?

Eski chat günlerinden yeni sesli sistemlere geçtik. Herkesin merak ettiği sesli sohbet sitesi var mı yok mu cevabını veriyoruz. İşte en popüler 5 site

Sesimdeyim.com           

Sesimdeyim.com sitesi sizlere sesli sohbet imkanı sunmakla birlikte sesli odalar karşılıklı konuşmalar, tanımadığın kişilerle sohbet etme imkanı sunuyor. Online kullanıcılar ile daima sesli sohbet yapabiliyorsunuz.

seslihahve.com

İsminden de anlaşılacağı üzere bize kahve tadında sesli sohbet imkanı sunan bir site. Kameralı sohbet tercihi yapmak isteyenlere ses dışında kamera seçeneğinde sunuyor. Ücretsiz olan bu sitenin çok fazla Türk kullanıcı bulunuyor.

Sesliavrupa.com

Bu site bize yabancı veya Avrupalı insanlarla sohbet etme imkanı sunuyor ama genellikle Türk kullanıcı sayısı oldukça fazla. Ücretsiz sesli sohbet ve kameralı sohbet olarak imkanlar sunuyor.

Seslimavi.com

Bu site oldukça yeni (2014) yılından itibaren hizmet vermekte ve oldukça başarılı bir sitedir. Sesli sohbet imkanı sunmakta ve kullanıcılar ile arkadaş olma ihtimaliniz en yüksek olan sitedir. Tasarımı ile diğer sitelerden daha ön planda görünüyor. Online destek, Skype destek, Video destek, gibi kullanıcılarına destek imkanı sunuyor. İçlerinde birçok oda bulunan bu sitede kız oranı da oldukça fazla. Her odaya oda sahipleri tarafından resim eklenebiliyor. Mobil kullanıcıları içinde özel bir tasarımı var. Her odada müzik dinleme imkanıda sunuyor.

Seslicevher.com

Bu site sesli sohbetten çok genelde kız kullanıcıları ile dikkat çekiyor. Birazda erotizmi andıran bu sitede kameralı sohbette kız bulma olasılığınız çok yüksek. Türkçe mp3, Kardelen gibi odalar popüler site odalarıdır. Kız kullanıcıların sadece sohbet değil gerçek buluşma istediği nadir sitelerden. Siyaset, ekonomi, spor, borsa, sosyal medya, üniversite, erkek kız ilişkisi gibi sohbet konuların kullanıldığı bir sitedir. Kullanıcı sayısı oldukça fazla olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım.

 

Sohbet Uygulamaları Güvenilir Mi?

Gelişen teknolojiler sonucun da birçok bilgisayar, telefon ve tablet bilgisayarlarda hatta televizyonlarda sohbet uygulamaları geliştirilmiştir. Bu uygulamalar iletişim çağının da süreli ilerlemesiyle vakit ve zaman tasarrufu için önemli rol oynamaktadır. Bir konuyu konuşmak için artık metrelerce yol kat etmeye gerek kalmaksızın sohbet uygulamaları geliştirilmiştir. Fakat bu noktada bir soru kafaları meşgul etmektedir. Sohbet uygulamaları güvenilir mi?

Sohbet Uygulamaları Güvenilir Mi?

Sohbet uygulamaları artık hemen hemen herkes tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Büyük ve hızlı bir şekilde yayılan bu sohbet uygulamaları insanları güvenlik endişesine sokmaktadır. Fakat gerçek şu ki bu endişeler hiç de yersiz değil çünkü insanlar bu uygulamalar üzerinden fotoğraf, video, belge ve benzeri özel bilgilerini paylaşmaktadırlar. Bu durum göz önüne alındığında yaşanabilecek sıkıntılarında sayısı artmaktadır.

Sohbet Uygulamaları Güven Endişesi Verir Mi?

Sohbet uygulamaları kişisel bilgilerin ve yazılmış onlarca mesajı içeriği bir süzgeçten geçirerek bir veri havuzu oluşturup burada saklamaktadır. Bilgiler bir bilgisayar hafızasında uzun yıllar kalabildiği ve saklanabildiği için aslında çok da güvenli olduğunu söylemek mümkün değildir zira uygulamayı yapan bir kişi varsa bu uygulamalara ulaşabilecek yazılımları yapabilecek kötü niyetli kişilerinde olduğu aşikardır.

Her ne kadar gelişen teknoloji sonucunda bu uygulamaları kullanmaya mecbur kalmış olsak bile ki bu uygulamalar güvenlik açısından hiç de iyi durumlarda değillerdir. Sonuç olarak kişisel bilgilerimiz veri havuzlarında toplanmakta ve son derece güvenilmez ortamlarda bulunmaktadır. Bu da demek oluyor ki hiç bir sohbet uygulamasına asla tam anlamıyla güvenemeyiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*