30-09-18 Mobil Odalar Zafer Şahin 76 Defa Okundu

Kolay mobil kullanımlı sohbet odaları

İnsanların daha kolay bir mobil sohbet deneyimini yaşamaları için kullanılan bir applet dir. İlk defa girenler için kafa karışıklığı olmaması gerekir, aksi halde giriş yapan kullanıcı bir kaç dakika içerisinde sayfayı kapatacaktır.

Buna nazaran sohbet edebileceğiniz daha kolay ve kullanışlı mobil girişler yapılmıştır.Amaç olarak daha fazla ziyaretçi ve uzun süre site üzerinde chat yapılmasını sağlamak.

Kolay Mobil Sohbet Nedir ?

Bildiğiniz gibi, mobil cihazlar artık bu alanda lider olacağını ıspat etmiş durumdadır. Özellikle sohbet odaları alanında açık ara ile mobil sohbet kullanıcıları zirvededir bu oran %80 civarıdır.

Mobilin ne derece önemli olduğunu öğrenmiş olduk ve bu alanda sohbetcileri rahat bir applet ile mobil telefonlarından nasıl rahatsız olmadan saatlerce sohbet etmelerini sağlarız o konuya ineceğiz.

Kolay olarak tabir ettiğimiz kelime, giriş bölümü olsun,oda içerisindeki fonksiyonlar olsun bunlara insanların daha rahat ulaşabilmesi ve uygulaması gerektiğini düşündük.Bunun için de ilk defa giren bir kişiyi baz alarak, ilk girdiği zaman ne yapmalı veya ne yapar gibi soruları kendimize sorarak yola çıktık.

Mobilden girdiğimizde ilk bakılacak alan yazı kısmı ve üst bölümdeki ayarlar bölümü olacağını düşündüğümüzden üst ayar ve menü bölümünü 3 ana konu içerisinde bütünleştirdik.

menuler

  1. Kanallar
  2. Menü
  3. Özel Mesaj

3 adet ayar bağlığı mevcuttur bunları da tek tek tanıyalım;

1-) Kanallar

Odalara bağlantı kurduğumuzda global odaların sıralandığı menü dür.

#Kanallar seçeneğine tıklayarak diğer odalara geçiş sağlanır.

Kanallar2-) Menü

Menü seçeneğine girdiğinizde, Nick ile ilgili ayarlar söz konusudur.

  • Ayarlar
  • Başka odaya gir
  • Nick Değiş
  • Nickimi Kaydet
  • Hakkımızda

menu

Seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Ayarlar bölümünde kişisel olarak kanal düzenlemeleri mevcuttur.Örnek vermek gerekirse, giriş çıkış yapan nickleri göster veya gösterme gibi seçenekler mevcuttur.

 

3-) Özel Mesaj

Odalara bağlandığınız da ,diğer kullanıcıların size özel yazdıkları bölümdür. Özel Mesaj bölümündeki konuşmalar sadece iki kişi arasında görünür.Özel Mesaj bölümünde size yazan kullanıcıların yazıları gelir.

özel mesaj

Bunun anlamı henüz kimse yazmamıştır. Yazan olduğu taktirde o bölümde nicki çıkacaktır o nick e tıkladığınızda size yazdığı mesajı görebilirsiniz.

Tatli.net in kolay ve kullanışlı mobil sohbet appletini bu sayede kullanımını öğrenmiş olduk bu appleti yapan ve emeği geçen Sekershell grubuna Teşekkür ediyoruz.

Yazı hakkında sizde yorumunuzu yapmayı unutmayın!Sohbet  |   Chat  |   Yardım

© Copyright 2002 - 2018 Tüm hakları saklıdır.