sohbet

Kayıt olmadan Arkadaşlık siteleri

Sohbet Odalarında Nasıl Chat Yapılır

KAYIT OLMADAN ARKADAŞLIK SİTELERİ

Kayıt olmadan arkadaşlık sitesi arayanlar ?

Kayıt işlemi gerçekleşmeden sohbet odalarına bağlanmak çok kısa sürede ve hızlı gerçekleşir. Kayıt işlemine gerek kalmadan sohbet ve arkadaşlık ortamında muhabbet etmek için uygun bir site nasıl olur? Bu tarz sitelerde kayıt olmadan ücretsiz sohbet edilirmi ?

  • KAYIT OLMADAN SOHBET ET

Bildiğiniz gibi İnternet de arama motorlarına arkadaşlık siteleri yazarak arama yaptığımızda, oldukça fazla bir liste karşımıza çıkar. Bu kelimenin arama hacmi de oldukça yoğundur. Bunların yanı sıra, bir çok sitenin de Adwords reklamı kullanalar kaplamaktadır. Bu yoğunluk içinde sağlıklı ve doğru olan siteyi nasıl bulacağız ?

Bize uygun Arkadaşlık sitesini bulmak için, öncelikle sitenin görünümüne bakarak gerçekten kaliteli bir tasarıma sahip mi diye bakarız. Daha sonra sosyal medyada sitenin durumu nedir ? bakılır ve site için azda olsa bir fikir sahibi olabiliriz. Bu özellikleri sizi tatmin ediyorsa denemeye değer ,kayıtsız bir işlem olacağı için girip çıkmak sadece 1 dakika sürecektir. Odalara bağlanıp ortamı biraz izlemek ve gelişmeleri takip etmek size biraz daha fikir sunacaktır.

  • ÜCRETSİZ SOHBET EDEBİLİRİZ

Kayıt işlemi olmadığı için ,ücret ödeme durumu da yoktur. Sadece online anlık olarak mesajlaşılan bir sayfada sizin hiç bir zararınız olamaz.

Üyelik işlemleri ve profil oluşturma gibi durumların olduğu bazı paralı arkadaşlık sitelerinde ,bildiğiniz üzere belirli rütbeler vardır. Örnek vermek gerekirse GOLD ÜYELİK alarak sitedeki bütün üyelerle konuşma hakkı kazanılabilir. Tabiki bu üyelik ücretli olmaktadır.

Bu olayın tamamen aksi durumu olan ve gerçekten kaliteli bir sohbet ortamı sunan sitelerde oldukça yaygındır. Sadece bazı detaylara uymak gerekir, ne gibi detaylar diye soracak olursak;

  1. Küfürlü ve Argo konuşmamak
  2. Reklam yapmamak
  3. Siyasi konulardan uzak durmak

Bu maddelere benzer ,karşı görüşleri savunan her türlü gerilim çıkaracak konular başlıca yasak kurallar içerisinde yer almaktadır.

 

GÜVENLİK ÖNLEMİ YETERLİMİ ?

Güvenlik olarak bahsetmemiz gerekirse, sitelerin güvenlik önlemi öncelikle hosting üzerinedir. FTP dosyalarının barındırıldığı ve sitenin sistemini içinde saklayan web alanı olarak bilinen bölüm, en önemli koruma bölümüdür.

Bu bölümde herhangi bir yanlış işlem özellikle Script tarzı sitelerin çalışmamasına ve web sayfasının hata vermesine sebebiyet verir.

Bir diğer güvenlik önlemi ,kişilerin verilerini ve özel durumlarını güvenlik içerisine almak. Üyelik sistemi olmadığı için bu konuda sorun da olmuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*