islami-es
14-03-18 İslami Sohbet Zafer Şahin 91 Defa Okundu

İslami Kurallara Uygun Eş Bulmak

İSLAMA UYGUN EŞ SEÇİMİ

İslami kurallara uygun eş arıyorsanız, neye göre ve nasıl olacağı hakkında bilgiler,

Dinimizi bilen ,örf adet kurallarına dikkat eden bir eş isteyen kişiler, öncelikle ailelerine bırakmalıdır bazı tercihleri. Buna istinaden bir eş adayı sizlerle tanıştırılarak, ön görüşme sağlanır. Bu aday muhtemelen aynı memleketliniz olacaktır. Çünkü aynı adet ve ananeleri taşımak isteyen bir çift ,aynı memleketten olmayı dilerler.

Bu mecburi bir durum olamamakla birlikte, farklı şehirden adaylar ilede aynı kültür anlayışında olunabiliyor. İstisnalar ve alternatifler mevcuttur. En uygun eşi nasıl seçerim ? Sorusuna gelmek gerekirse, evlilikte bir nevi kumar olarak nitelendirilir. İnsanların içini görmek mümkün değildir. Uzun yıllar çok iyi anlaşan bir flört dönemi geçmişi olan çift, evlilik sonrası geçimsiz 2 düşmana dönüşebiliyor.

Uygun Eş seçiminde olması gereken bir kaç madde;

  • Allah korkusu olması
  • Edepli olması
  • Saygılı ve Sevgili olması
  • Bütün Canlılara karşı merhamet ve vicdanlı olması

Yukarıdaki 4 madde ile uyuşan bir eş adayı olduğuna inanıyorsanız, sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.

İSLAMİ KURALLAR İÇİNDE EVLİLİK

İslam dinimizi öncelikle kendimiz iyice bilmeli ve anlamalıyız. Dini alet ederek bir çok sahtekarlık günümüzde mevcuttur ,bu olayların insanların zaafını nasıl sömürdükleri de bariz olduğu gibi her yerde görebiliyoruz. İstediğiniz evlilik islami kurallar çerçevesi içinde olması ise, dinimize uygun bir eş adayı da bu doğrultuda olmalıdır.

İslama uygun düğünlerde çalgı ,saz gibi oyunlar yer almaz. Sohbet ortamı oluşturulur gelen misafirler oturdukları masalarda sohbet ederek hal hatır sorulur.Bazılarında ilahi grupları yer alarak ilahiler okunur, Kuran-ı Kerim okunarak sürdürülür. Her kısım da olduğu gibi ardından takı merasimi yapılarak ikram bölümü misafirlere ikram armağan edilerek son bulunur.

AİLEM UYGUN EŞ ADAYI BULAMIYOR

Ailenizin bulduğu adaylar ilginizi çekmiyor ve sizde bu olaydan nasip bulamadıysanız bazı önerilerimiz olabilir. Ülkemizde son zamanlarda özellikle çok yaygın olarak sanal alemlerden arkadaş edinme olabilir. Bir çok kişi bu sayede izdivaç gerçekleştirip hayat ortaklarını bulmuşlardır.

“İslami evlilik” veya “islami sohbet” adı altında dürüst olarak hizmet sağlayan güvenilir siteleri de ziyaret etmenizi öneririz.

Yazı hakkında sizde yorumunuzu yapmayı unutmayın!Sohbet  |   Chat  |   Yardım

© Copyright 2002 - 2018 Tüm hakları saklıdır.