sohbet

irc Tatli net

irc

irc.Tatli.net

IRC sunucuları günümüzde de yoğun rekabet içerisinde yarışmaktadırlar. Günümüzün bir bölümünü internet üzerinde mirc sohbet  odalarında geçirdiğimizi var sayarsak, milyonlarca insan kısa zamanda olsa giriş çıkış yaptığını düşünüyoruz.

Bazı sitelerde irc girişlerin kapalı olması sadece web den girişleri aktif ederek bazı kesimi ekarte ettikleri doğrudur. Peki irc girişini kapatmanın amacı ve maksadı ne olabilir diyenler için, bir kaç ihtimal göz önünde bulundurursak saldırılardan korunmak ,kendinize özel web appleti sevdirmek gibi durumlar olabilir.

IRC ne demek

Internet Relay Chat  IRC Yani Türkçe olarak, İnternet Aktarmalı Sohbet anlamına gelmektedir.

1998 yılında Finlandiyalı olan ve Oulu Üniversitesi öğrencisi olan Jarkko Oikarinen tarafından kurulmuş ve yayılmıştır. 1998 yılından itibaren günümüze kadar süren hala devam eden bu serüven oldukça ilgi duyulan sohbet ve arkadaşlık aracıdır. IRC en parlak dönemini 2000-2006 yılları arası yaşamıştır. Daha sonra sosyal medyaların yayılması ile ilgi alanları her ne kadar değişse de, irc tutkusu olan kesimler devam ederek gelenek diyeceğim bu geleneğe sahip çıkmışlardır. Yeni dönemde ise IRC severlerin hamlesi mobil sohbet appleti kurarak ilgileri tekrar kazanmayı başarmışlardır.

irc Mobil Sohbet

Sohbetin kolay hali olarak da adlandırılan mobillerimizi kullanarak chat yapmak, gerçekten bu işi kolaylaştırdığına inandık. Gittiğiniz her yerde kullanabileceğiniz bu hizmet ile bir çok arkada bıraktığınız merakınız giderilebilir.

Tatli.net en uygun veri kaybını göz önünde bulundurarak mobil sohbet entegresini kurarak daha az internet verisi kaybı yaşatarak ,uzun süre kalarak konuşma şansınızı da arttırmaktadır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*