sohbet

Adıyaman Dini sohbet

adiyaman-dinisohbet

Sohbet konusu dini sohbet olunca ilk akla gelen güzide şehirlerimizden birtanesi Adıyaman aklımıza gelmektedir.

Yaşadığınız şehir ne olursa olsun ,nerede olursanız olun Adıyaman nın islami sohbet konularına göz atmayı unutmayın.

Adıyamanda Dini sohbet konuları

Alimler evliyalar bir zamanlar yaşamış Allah dostları, herkesin ,her müslümanın görmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum. Adıyaman menzil, dini bilgilerinizi kuvvetlendirmek ve Allah dostlarına ortaklık etmek için menzili ziyaret edin.

Çok sayıda müslümanlar genelde tövbe kapısını çalmak için uğrasalar da ,normal bir zamanda da ziyarete açık ve herkesi hoş karşılamaya uygun dostlar yer etmektedir. İslam`ı en özel kılan bir din olmak gerçekten müslüman doğanlar için bir avantaj olduğunu düşünmekteyiz. Kitabımız belli ,asla olmayan bir şeye var diye idda etmeyin, bu konuları konuşurken sözünüzün nereye gideceğine dikkat edin.

Adıyaman da yapılan dini sohbet konuları, insanların daha fazla Allaha yönelerek huzur içinde yaşamasını amaç eder. Bu durumlarda en özel sırlar ve karşınızdaki ilim sahibi hocalar, sizin ne istediğinizi sizden iyi bilirler. Konuların konuşulmasında rahat bir tavırla Allah diyerek zikredin , sohbet konuları her zaman için muhabbet konusu olsun, öğrendiklerinizi yakınınızdakilere anlatın, edindiğiniz dini bilgileri paylaşın herkesin iyi yolda devam etmesi için paylaşımcı olun ki, Yaradanda sizden razı olsun.

İslami Konular Hakkında Düşünceler

Sohbeti edilen ortamda her kişiye söz hakkı verilir, ülkemizde düşünce özgürlüğü olduğu gibi dinimizde de düşüncelere yer verilir ve dinlenir. Sizler yaptığınız sohbetin sonucunu, varacağı yeri bilirseniz daha akıcı bir şekilde dile getirdiğinizde insanlar sizi keyifle dinlemekten mutluluk duyarlar.

İslami konular hakkında konuşmalarda ,ilim sahibi kişilerin vermiş olduğu cevaplar sizi ne kadar tatmin edebilir bunları da düşünerek sohbetlere dahil olursak öğrendiğimiz konuları tamamen beyin ve kalben işlemiş oluruz. Herkes her şeyi bilecek diye bir kavram yoktur. Can kulağı ile dinlediğiniz islami düşünceleri, yanlış telafuslerde müdahele ederek şu konuşmaya şu yanlıştır, yada doğrusu budur diyecek bir cevabınız mevcutsa sohbet içerisine izin alarak müdahele edin.

Yaptığınız her iş aldığınız her nefes Allah rızası için olduğunu unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*