Sitemiz Google aramalarında SohbetCanlı sohbet, Sohbet odalarısohbet siteleri,  gibi aramalarda kullanıcılarına hizmet vermektedir!
sohbet
ana sayfa > Ekonomi > İşsizlik ödeneğini iptal etmek

İşsizlik ödeneğini iptal etmek

Salı, 25 Oca 2011 yorum ekle yorumlara git

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yararlanıp dilekçe ile işssizlik maaşı alan kişilerin bir işe girip çalışmaları halinde işe başladığına dair dilekçe vermeleri gerekmektedir. İşkurdan alınan işe başlamayla ilgili sorunun cevabını sizler için sitemizde yayımlıyoruz..

Sigortalı işsizin, işsizlik ödeneği alırken bir işte çalışmaya başlaması halinde yapması gerekenler nelerdir? İşsizlik ödeneği alırken gelir getirici bir işte çalışmaya başlayanların (bir gün dahi olsa) işe girdiği tarihi takip eden günden başlayarak 15 gün içinde en yakın İŞKUR birimine bilgi vermeleri gerekmektedir. Kurumumuza bilgi verenlerin ödenekleri, (tekrar yeni bir ödeneğe hak kazanamayacak şekilde işten ayrılmaları halinde) ilgililerin başvurdukları tarih itibarıyla yeniden başlatılmaktadır.
İlgililerin işe girip girmedikleri Kurumumuzca takip edilmektedir. Kurumumuz tarafından yapılan kontrollerde gelir getirici bir işte çalışmaya başlanılmasına karşın 15 gün içerisinde Kuruma bilgi verilmediğinin anlaşılması halinde ödenek kesilmekte ve kalan ödenek yeni bir ödenek hak kazanamayacak şekilde işten ayrılınması halinde ödenmemektedir. Yapılan fazla ödemeler yasal faizi ile birlikte tahsil edilmektedir..

Categories: Ekonomi Tags:
 1. Salı, 03 Haz 2014 zamanında 10:13 | #1

  YENİ BİR SİGORTALI İŞE BAŞLAYACAGIM İÇİN İSSİZLİK MAAŞIMIN DURDURULMASINI RİCA EDERİM

 2. vedat taşçı
  Pazartesi, 03 Kas 2014 zamanında 19:55 | #2

  RİZE İŞKUR KURUMUNA YENİ BİR SİGORTALİ İŞE BAŞLAYACAGİM İÇİN İŞSİZLİK MAAŞIMIN DURDURUMASINI RİCA EDERİM İŞE BAŞLAMA TAHRİHİ 08 11 2014 TC KİMLİK 63223185190

 3. salih Bektaş
  Cumartesi, 13 Haz 2015 zamanında 19:22 | #3

  Ismin salih Bektaş kayseri Melikgazi de ikametgah etmekteyim yeni sigortalı işe başladığım icin kayseri İşkur dan aldigim işsizlik ödeneği iptalini istiyorum. Ise giriş tarihim 05.06.2015

 1. şimdilik geri bağlantı yok